Barion Pixel
Hu En
Bejelentkezés Regisztráció
EndoMedic
IPISTOSS (Immediate parent infant skin to skin study) felmérés - azonnali bőr-bőr kontaktus hatásainak vizsgálata. Első hivatalos eredmények.
Bizonyára már Önök is hallották, hogy a WHO (World Health Organization) által felkért két világhírű professzor, Björn Westrup és Nils Bergman által vezetett bőr-bőr, bőr-szőr kontaktus előnyeit és hatásait vizsgáló tudományos kutatás első eredményei publikálásra kerültek. A kutatás legfontosabb célkitűzése az volt, hogy bizonyítsa nem csak az érett, vagy 1500 gramm feletti születési súlyú babák esetében, hanem az extrém koraszülöttek (1000 gramm alatti babák) esetében is jelentős előnyökkel jár a megszületést követően alkalmazott bőr-bőr, vagy bőr-szőr kontaktus. Ezek a babák az édesanyjuk vagy édesapjuk mellkasán sokkal jobb légzési és keringési paramétereket mutatnak, gyorsabban gyógyulnak és súlyuk gyorsabban növekszik, mint az inkubátorban. Az első, Vietnámban rögzített adatokat a WHO publikálta és egyértelműen leírták, hogy az azonnal kivitelezett és folyamatosan alkalmazott bőr-bőr és bőr-szőr kontaktus (aranyóra) kétharmaddal csökkentette az újszülöttkori fertőzések kialakulását és egyharmaddal csökkentette az újszülöttek intenzív osztályos felvételét. Ami a sikeres szoptatást jellemző számadatokat illeti, a bőr-bőr vagy bőr-szőr kontaktusban részesülő babák egyértelműen ügyesebben és jobban szopnak, a koraszülött intenzív osztály tápszerfogyasztása 78%-kal, a csecsemőosztály tápszerfogyasztása 96%-kal csökkent. A tanulmány már most egyértelműen kimondja: a bőr-bőr, bőr-szőr kontatkusból mind az újszülött, mind a gyermek szülei és az ellátást végző kórházi osztály is anyagilag és szakmai szempontból is jelentős mértékben profitál. dr. Szakács Krisztina   Forrás: https://www.who.int/westernpacific/news/detail/15-01-2019-who-recommended-newborn-care-cuts-life-threatening-infections-by-two-thirds https://www.who.int/ fotó: dreamstime  

Kötelező jogi tájékoztató

Az oldalon található információk csak tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot, diagnózist, kezelést, ezért panaszával mindig forduljon szakemberhez! A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!